До уваги жінок

ленточка

 

Всеукраїнський день боротьби із захворюваннями на рак молочної залози проводиться щорічно 20 жовтня згідно з Указом Президента України «Про Всеукраїнський день боротьби із захворюваннями на рак молочної залози» від 17.01.2005 р. № 42/2005.

15 жовтня – Всесвітній день боротьби із раком молочної залози.

Проведення цих днів є ще однією можливістю поінформувати громадськість про цю небезпечну недугу, покращити знання з цього питання з тим, щоб стала можливою діагностика захворювання на початковій стадії та було здійснено належне лікування.

Кожні 35-37 хвилин одній жінці ставиться цей діагноз, а щогодини одна з них помирає.

Пухлини грудей посідають І-ше місце серед злоякісних новоутворень у жінок України і кількість хворих продовжує зростати.

Учені називають близько 80 факторів, що можуть спричинити рак молочної залози. Серед них найвагоміші: вік 45-60 років, пізня І-а вагітність або її відсутність, надмірна вага, рак молочної залози у сестри або матері, дисгормональні доброякісні захворювання молочної залози, відсутність або короткий період годування грудьми, сексуальні розлади, гінекологічна патологія, гіпотиреоз.

На жаль, за останні роки вікова група пацієнток, в яких виявлено рак молочної залози, стала значно молодшою. Нині рак діагностується у віці 25-28 років. Як зазначають онкологи, рак має піки свого максимального «злету» 45-50 років і 60-65 років.

Однак, незалежно від того, входить жінка в групу ризику, чи ні, для ранньої діагностики захворювань молочної залози необхідне щомісячне самообстеження молочної залози та обов’язкова щорічна перевірка у лікаря.

Методи, що доповнюють обстеження молочних залоз – це УЗД та мамографія.

Що таке мамографія? Мамографія – це обстеження молочних залоз за допомогою рентгенівського опромінення. Лікар отримує 4 знімки у різних проекціях. На цих знімках відображаються навіть найменші видозміни в тканинних шарах молочних залоз.

Мамографія не потребує спеціальної підготовки. Однак, для жінок із збереженим менструальним циклом рекомендовано проводити обстеження на 6-12 день, оскільки на протязі циклу молочні залози видозмінюються. Якщо процедура призначається в терміновому порядку, то день циклу не враховується. Стосовно жінок в менопаузі – день не має значення.

УЗД молочних залоз проводиться в плановому порядку для здорових жінок на 5-12 день менструального циклу. У віці до 39 років надаємо перевагу УЗД; 40+ – УЗД щорічно і мамографія 1 раз в 2 роки; 50+ – УЗД щорічно і мамографія 1 раз в рік. У жінок з патологією методи обстеження та частоту їх проведення визначає лікар.

Шановні пацієнтки! Убезпечте себе та своїх рідних від такої грізної проблеми, як рак. Живіть довго і щасливо. А колектив медпрацівників ТРТМО готовий вам в цьому постійно допомагати.